×

Ubezpieczenie motocykla lub innego pojazdu – gdzie zrobić to najtaniej?  

Kobieta przy motocyklu - ubezpieczenie

Ubezpieczenie motocykla lub innego pojazdu – gdzie zrobić to najtaniej?  

Ubezpieczenie motocykla to pierwsza czynność jaką powinniśmy zrobić zaraz po zakupie pojazdu jest istotne zarówno ze względów prawnych, jak i bezpieczeństwa. Posiadanie takiej polisy chroni nas w razie wypadku drogowego. 

Kobieta koło motocykla - ubezpieczenie motocykla
Ubezpieczenie motocykla gdzie kupić najtańsze oc?

Gwarantuje to pomoc finansową w razie wypadku, który spowodujesz ty lub ktoś Tobie np wypłata odszkodowania, renty etc. Pamiętaj, że takie ubezpieczenie jest także obowiązkowe według polskiego prawa. Jakie sa kary za brak oc w 2023 roku? 

Ubezpieczenie motocykla co warto o nim wiedzieć? 

Warto wiedzieć, że istnieją różne rodzaje polis ubezpieczeniowych dla motocykli, takie jak polisa OC (odpowiedzialności cywilnej), polisa AC (auto-casco) oraz dodatkowe ubezpieczenia assistance, ochrony prawnej czy NNW dla kierowcy. Jeżeli chcesz takim motocyklem podróżować po Polsce czy Europie taka polisa jest praktycznie niezbędna. Pamiętaj także o zachowaniu ciągłości polisy.

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla w 2024 roku? 

Kalkulacja na bazie PZU dla kierowcy ur 24 sierpnia 1995 roku,  bez stłuczek mieszkającego w dużym mieście np: Warszawa. Ubezpieczony pojazd – Motocykl BMW F800R 2017 r. Najtańsze ubezpieczenie jakie udało nam się skalkulować to cena 470zł i dostępne jest w Benefia! Pamiętaj, że takie ubezpieczenie możesz obliczyć samodzielnie pod tym linkiem w 2 minuty.

bmw f800r - ubezpieczenie motocykla

Ubezpieczenie innego pojazdu np: Quada?

Jeżeli chcesz ubezpieczyć inny pojazd np: Quad to procedura jest praktycznie taka sama a polisa dla tego pojazdu składa się z OC, AC i NNW kierowcy, zależnie jaki pakiet wybierzesz. Pojazd ubezpieczony jest zazwyczaj na pełny rok kalendarzowy. Dzięki temu, że masz ubezpieczenie możesz legalnie poruszać się po drogach publicznych nie ponosząc żadnych konsekwencji prawnych.

Jazda quadem po lesie - ubezpieczenie innego pojazdu typu Quad.

Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie dla motocykla lub innego pojazdu w 2024 roku? 

Najlepiej zrobić to poprzez porównywarkę lub kalkulator OC dzięki czemu masz możliwość wyliczenia atrakcyjnej składki i porównania jej z 67 innymi towarzystwami dostępnymi na rynku. Cały proces zajmuje 2 minuty. Wystarczy, że podasz dane właściciela oraz pojazdu a dostaniesz oferty skalkulowane pod Twój profil. Kliknij i skalkuluj OC.

Kalkulator OC AC dla motocykla lub quada

Ważne jest również, aby dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, zwracając uwagę na zakres ochrony oraz ewentualne wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Opublikuj komentarz