×

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Tajlandii

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Planujesz wakacje za granicą? Z pewnością myślisz o tym, co spakować, jak się ubrać do samolotu, itp. Choć bez wątpienia jest to czas beztroski i wypoczynku to warto pomyśleć też o nieco przyziemnych kwestiach, jak chociażby ubezpieczenie turystyczne. Dlaczego warto je wykupić? Niesie to za sobą wiele pozytywów. I choć mówimy tu o kolejnych kosztach to w zamian otrzymujemy spokój i pomoc w wielu nieplanowanych sytuacjach.

Ubezpieczenie turystyczne

Na wakacyjnych wyjazdach zazwyczaj mamy jeden i ten sam plan – wypocząć. Musimy jednak mieć świadomość, że w trakcie tych kilku-kilkunastu dni może spotkać nas wiele wypadków, np. utrata bagażu. Co więcej, możemy sami ulec wypadkowi czy też wywołać pewne szkody. W owych sytuacjach, jak i wielu innych, niezwykle przydatne może być właśnie ubezpieczenie turystyczne.

Kupując wakacje z biurem turystycznym jesteśmy automatycznie ubezpieczeni przez organizatora. Należy tu jednak dodać, że w większości przypadków jest to opcja podstawowa. Nie gwarantuje nam ona szerokiej ochrony. Chcąc być w pełni bezpiecznym możemy dodatkowo wykupić lepszy pakiet. Takie rozwiązanie będzie także idealnie, kiedy planujemy wyjazd samodzielny (turystyczny lub służbowy).

Co zyskujemy wykupując ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenia turystyczne powstały dla podróżujących po to, aby mogli oni bezpiecznie zwiedzać każdy zakątek świata. W dużym uproszczeniu – są to polisy przeznaczone dla osób chcących wyjechać za granicę.

Słonie w Tajlandii

W wielu przypadkach oferowane nam będzie głównie podstawowe ubezpieczenie turystyczne. Dzięki niemu możemy np. pokryć koszty leczenia za granicą. Co do pułapu kwotowego to jest to zależne od tego jaką polisę wybierzemy. Sumy te sięgają nawet kilkaset tysięcy złotych. W praktyce oznacza to, że jeśli zachorujemy lub też ulegniemy wypadkowi to nie będziemy musieli płacić za ostateczny rachunek z własnej kieszeni. Właśnie w takich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne jest niezwykle pomocne. Tym bardziej w państwach, w których koszty leczenia są bardzo wysokie.

Jakie dodatkowe opcje możemy dokupić do podstawowego ubezpieczenia? To głównie:

  • ubezpieczenie bagażu podróżnego;
  • ubezpieczenie NNW;
  • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dla osób fizycznych;
  • pakiety Assistance;
  • Concierge – Osobisty Asystent.

Powyższe warianty sprawiają, iż możemy wyjechać za granicę i tym samym nie obawiać się ewentualnych kosztów wynikających z nieplanowanych sytuacji. Wszelkie opłaty zostaną pokryte z zakupionego wcześniej ubezpieczenia turystycznego. Inwestując niewielką kwotę możemy zatem zyskać spokój i to niezależnie od tego, czy mowa o wyjeździe turystycznym czy służbowym.

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych.

Będąc zainteresowanym wykupieniem dodatkowej polisy na wakacje warto zauważyć, że do wyboru mamy kilka opcji. Dzięki temu możemy ją idealnie dobrać do celu wyjazdu.

Jeśli za granicą zamierzamy uprawiać ekstremalne sporty to w ubezpieczalni znajdziemy wiele ciekawych wariantów, które uchronią nas w sytuacji, kiedy np. złamiemy nogę. Tego typu ubezpieczenie turystyczne będzie oczywiście droższe, ale z pewnością warte swojej ceny. Zapewni nam ono pełną ochronę. Do wyboru będziemy mieli także polisy przeznaczone dla osób, które wyjeżdżają za granicę typowo w celach służbowych. Ciekawym rozwiązaniem są także te pakiety, które mogą wykupić osoby zamierzające pracować za granicą.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne?

Nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem tego typu polisy, ponieważ oferuje ją większość towarzystw ubezpieczeniowych. Możemy udać się do ich punktu stacjonarnego lub załatwić wszystko przez Internet. Oczywiście przed ostatecznym wyborem należy porównać oferty. Na szczęście, nie musimy przeglądać każdej oferty z osobna. Do naszej dyspozycji są darmowe porównywarki, dzięki którym w łatwy i szybki sposób znajdziemy dla siebie najlepsze ubezpieczenie turystyczne. Wystarczy, że wpiszemy podstawowe dane, takie jak: cel i termin wyjazdu. Im więcej informacji wpiszemy, tym lepiej. W ciągu dosłownie kilku sekund ukażą się nam dostępne polisy – głównie będziemy mieli wgląd do tego, ile będzie nas ona kosztowała u danych ubezpieczycieli. Dodajmy, że umowę ubezpieczenia możemy zawrzeć przez Internet. Nie musimy specjalnie jechać do placówki danego ubezpieczyciela.

PODSUMOWANIE

Czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne? Przed wyjazdem, dla większości z nas, taki wydatek wydaje się być zbędny. W końcu, co złego może stać się na wakacjach? Cóż, tego nikt nie ma w planach. Nawet jeśli zamierzamy przez tydzień chodzić jedynie na plażę i tam się wylegiwać to może zdarzyć się coś nieprzewidzianego, co dotkliwie może nadszarpnąć nasze fundusze. By być spokojnym, jak najbardziej warto kupić ubezpieczenie turystyczne. Tym bardziej dotyczy to osób, które zamierzają w tym czasie uprawiać ekstremalne sporty. Jedno jest pewne – niezależnie od celu podróży za granicę warto rozważyć taki wydatek.

3 comments

comments user
admin

dzięki

Opublikuj komentarz