×

Bagaż podręczny do samolotu – jakie wymiary i co warto ze sobą zabrać?

Bagaż podręczny wymiary i waga

Bagaż podręczny do samolotu – jakie wymiary i co warto ze sobą zabrać?

Bagaż podręczny do samolotu to niezwykle istotny element podróży, który powinien być odpowiednio przemyślany i zapakowany. Przede wszystkim należy pamiętać o wymiarach bagażu podręcznego, które muszą spełniać określone normy, abyśmy mogli zabrać go ze sobą na pokład samolotu. Zwykle wymiary bagażu podręcznego oscylują w granicach 55x40x23 cm oraz waga między 7 kg w Azji a w Europie zazwyczaj 10kg, ale warto sprawdzić konkretne wymagania linii lotniczej, z którą lecimy.

Ubezpieczenie turystyczne

Gdzie szukać tanich lotów z bagażem podręcznym?

W sieci mamy kilka miejsc gdzie możemy porównać oferty różnych przewoźników i znaleźć dla siebie bilety lotnicze w najtańszej cenie. Na przykład Lot na trasie Berlin – Bangkok przez Singapur standardowa cena między 3-4 tyś zł za osobę nam udało się znaleźć ofertę dzięki wyszukiwarce lotów za 1840zł za osobę w 2 strony oczywiście. Wyszukiwarki z jakich korzystaliśmy to Kayak i Momondo.

Co warto zabrać ze sobą w bagażu podręcznym? 

Przede wszystkim dokumenty podróży, takie jak paszport, bilety lotnicze, ubezpieczenie turystyczne czy dowód osobisty. Należy także pamiętać o zapasowej zmianie ubrań, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Warto także zabrać ze sobą podręczną apteczkę, środki higieniczne, a także słuchawki i książkę, aby umilić sobie czas podczas lotu.

Pamiętaj, że w bagażu podręcznym nie możesz mieć butelek plastikowych o pojemności przekraczającej 100 ml z płynem w środku. Wszystkie kosmetyki, żele etc powinny zostać zapakowane do plastikowej torby z zapięciem zip dostępnej zazwyczaj na lotnisku.

Kosmetyki zapakowane w plastikową torbę przed lotem
Passenger Puts Liquids Into Bag At Airport Security Check

Podsumowując, bagaż podręczny to ważny element podróży, dlatego warto odpowiednio go zaplanować i pakować. Pamiętajmy o odpowiednich wymiarach oraz o konieczności zabrania ze sobą niezbędnych przedmiotów, które mogą się nam przydać w trakcie lotu.

Katalog Linuxiarzy Katalog stron internetowych Katalog stron internetowych Katalog firm Katalog stron internetowych

Opublikuj komentarz