×

Ubezpieczenie samochodu – 5 sposobów na obniżenie jego ceny.

Jak obniżyć koszt OC?

Ubezpieczenie samochodu – 5 sposobów na obniżenie jego ceny.

Samochód dla większości z nas to spore wsparcie podczas codziennych obowiązków. Możemy szybko udać się do danego punktu czy bezproblemowo zrobić większe zakupy. Jednocześnie musimy mieć świadomość, że auto generuje dość duże koszty – nawet jeśli nie korzystamy z niego na co dzień. Wielu przyszłych kierowców nie zdaje sobie sprawy, że prócz opłat za paliwo, naprawy czy badania techniczne dochodzi wykupienie ubezpieczenia samochodu. A to w naszym kraju jest wymagane. Jego brak skutkuje wysoką karą pieniężną, która naliczana jest za każdy dzień.

Zgodnie z przepisami, każdy właściciel pojazdu musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Stanowi to dla nas dość duży koszt, jednocześnie zabezpiecza nas przed kosztami, które powstają na skutek wypadku czy kolizji. Z uwagi na naprawdę wysokie kary pieniężne należy zawsze mieć na uwadze, by kontynuować daną umowę. W każdej chwili możemy dokupić ubezpieczenie AC czy NNW.

Większości kierowców decyduje się jedynie na wymagane ubezpieczenie samochodu, czyli OC. A to głównie z tego powodu, iż w ostatnich latach koszty owych ubezpieczeń poszybowały mocno w górę. Dotknęło to również tych właścicieli pojazdów, którzy dotychczas mieli duże zniżki. Wielu z nich musiało dopłacić nawet do 50% obecnie odprowadzanych składek. Jest to zatem znacząca różnica, która sprawiła, że zaczęliśmy szukać rozwiązań, dzięki którym moglibyśmy nieco zaoszczędzić. Czy to w ogóle możliwe? Tak! Poniżej przedstawiamy 5 najpopularniejszych sposobów na obniżenie ceny ubezpieczenia samochodu.

  1. Porównanie ofert.

Porównywanie ofert dotyczy nie tylko wyboru najlepszej pożyczki. Takie działania są zawsze polecane, kiedy na rynku działa kilka firm, a my chcemy znaleźć najlepszą dla siebie propozycję. Tym bardziej tyczy się to ubezpieczenia samochodu. Co ciekawe – w wielu przypadkach nie opłaca się nam być stałym klientem. Ceny zmieniają się tutaj dość dynamicznie. Dlatego też kilka dni przed ukończeniem obecnej umowy warto sprawdzić aktualne oferty.

Jak porównać i tym samym znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu? Sposobów jest kilka. Możemy to zrobić samodzielnie – propozycje możemy przejrzeć przez Internet. Dodatkowo możemy skorzystać z darmowych narzędzi, takich jak: porównywarka czy ranking ubezpieczeń OC. Jednakże najpopularniejszym sposobem na obniżenie kosztów za polisę jest udanie się do agenta ubezpieczeniowego. To osoba, która porówna dla nas aktualne oferty i dodatkowo doradzi, czy najtańsza opcja będzie faktycznie tą najlepszą. Niektórych może zdziwić fakt, że oferty u agentów są o wiele tańsze niżeli te dostępne przez Internet. Tym bardziej warto skorzystać z tego rozwiązania, zaoszczędzając pieniądze i czas.

  1. Zakup pakietu ubezpieczeniowego.

Tak, w tym przypadku będziemy musieli od razu zapłacić większą kwotę, ale… Dzięki temu będziemy mogli liczyć na dodatkową ochronę.

Promocje czekają nas i w tej branży, dlatego też nie raz znajdziemy pakiety OC z innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi (AC czy NNW). Równie popularne jest łączenie pakietów z ubezpieczeniami dobrowolnymi. Dzięki temu możemy dodatkowo liczyć na np. ubezpieczenie mieszkania.

  1. Zakup polisy z osobą, która ma zniżkę.

Niezwykle popularny sposób, który dosłownie nic nas nie kosztuje. Z tej metody korzysta większości kierowców, głównie młodych. W sytuacji, kiedy nie posiadamy żadnych zniżek musimy liczyć się z tym, że ubezpieczenie OC będzie nas dużo kosztowało. Jeśli jednak współwłaścicielem naszego pojazdu będzie osoba, która ma zniżki to automatycznie cena za polisę będzie niższa. Warto wiedzieć, że owym współwłaścicielem nie musi być koniecznie nasz współmałżonek czy rodzic. Nie musi być to osoba z nami spokrewniona.

Przy tym należy pamiętać, że powodując szkodę, zniżkę tracimy nie tylko my, ale również współwłaściciel samochodu.

  1. Zakup ubezpieczenia dwóch aut w tej samej firmie.

Bardzo często zdarza się tak, że w gospodarstwie domowym są co najmniej dwa samochody. W takiej sytuacji, podczas wybierania ubezpieczenia OC warto ubezpieczyć je w tej samej firmie. Wtedy to już automatycznie możemy liczyć na niższą cenę.

  1. Zakup pakietu dealerskiego na nowy samochód.

Zakup nowego auta to dla większości z nas duże wydarzenie. Warto wiedzieć, że bezpośrednio u dealera samochodowego możemy zakupić cały pakiet ubezpieczeniowy – OC, AC, NNW i Assistance. Decydując się na takie rozwiązanie możemy liczyć na naprawdę ciekawą ofertę, dzięki której sporo zaoszczędzimy.

PODSUMOWANIE

Powyższe przykłady to najpopularniejsze sposoby na tańsze ubezpieczenie samochodu. Warto z nich skorzystać, ponieważ każdy właściciel pojazdu jest zobowiązany do posiadania OC. Z uwagi na ten fakt, ubezpieczyciele oferują nam mnóstwo ciekawych promocji, dzięki którym możemy zaoszczędzić naprawdę znaczące sumy. Pamiętajmy jeszcze o jednej ważnej kwestii – unikajmy byciem stałym klientem. Poprzez takie działanie tracimy najwięcej.

Opublikuj komentarz